Aktualizacja strony została wstrzymana

Biskup R. Peric: „Objawienia” w Medjugorie nie mają w sobie nic z autentyczności

Biskup Ratko Peric z diecezji Mostar-Duvno w Bośni-Hercegowinie ostrzegł, że „coś zbliżonego do schizmy” ma miejsce w parafialnym kościele w Medjugorie, miejscu znanym z „objawień” Matki Bożej. W homilii podczas uroczystości Bożego Ciała, bp Peric podkreślił, że tak jak jego poprzednik, tak i on wyraża swoje zastrzeżenia co do „objawień” w Medjugorie. Biskup Peric dodał, że zarówno papież Jan Paweł II jak i papież Benedykt XVI, poparli orzeczenia miejscowych biskupów i powiedział, w sprawie ważności „objawień”, on, biskup diecezji wątpi w ich autentyczność, choć dodał, że „oddaje Ojcu świętemu prawo do ostatecznej decyzji”. Biskup Peric powołał się przy tym na wcześniejsze rozmowy z przedstawicielami Watykanu, w tym z kardynałem Józefem Ratzingerem, wówczas prefektem Kongregacji Nauki Wiary, który podzielał sceptyczną opinię w sprawie „objawień” w Medjugorie.

„Szczególnie nieautentyczne wydają się te „objawienia”” – powiedział biskup Peric – „które mówią o mających nastąpić kolejnych „objawieniach””. Do dnia dzisiejszego miało mieć miejsce kilkadziesiąt tysięcy nowych „przesłań” Matki Bożej, a „zalew tych tak zwanych objawień, przesłań, tajemnic i znaków nie wzmacniają Wiary, lecz raczej jeszcze bardziej umacniają nas w przekonaniu, że nie ma w nich nic, ani z autentyczności, ani z prawdomówności”* – powiedział bp Peric.

Biskup Peric ponownie przypomniał wiernym, iż kościół parafialny w Medjugorie nie jest oficjalnie uznany za sanktuarium i ostrzegł księży, że nie mają prawa prezentować swoich własnych poglądów w tej materii, w sposób sprzeczny z nauką Kościoła.

Tzw. objawienia w Medjugorie, które miały mieć miejsce 25 lat temu, powodują coraz większe skłócenie katolików, z wystąpieniem niemal jawnej schizmy w miejscowej parafii. Niektórzy z miejscowych księży – ojców Fransiszkanów zostali już wydaleni z zakonu, w wyniku nieposłuszeństwa wobec przełożonych.

 

* Ang.: „The flood of so-called apparitions, messages, secrets, and signs do not strengthen the faith, but rather further convince us that in all of this there is nothing neither authentic nor established as truthful.”

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Tak zwane objawienia w Medjugorie są niczym innym tylko dziełem szatańskim, są przebiegłym dziełem Złego ukierunkowanym na zniszczenie autentycznych objawień fatimskich, są anty-Fatimą. O nieautentyczności, czyli o braku czystości źródła tych objawień, mówili poprzedni biskupi Medjugorie, mówi i bp. Peric, obserwując na własne oczy destrukcyjne działania Szatana. Wypowiadali się też i teologowie i egzorcyści – wszyscy jednogłośnie ostrzegali przed rozprzestrzenianiem „kultu” Medjugorie. Idiotyczne „przesłania”, żądania, nieustające kolejne „objawienia” Gospy, a także zatrute owoce tych „objawień” w postaci np. prowadzenia się „widzących” – to wszystko pokazuje wyraźnie, że mamy do czynienia z szatańskim sposobem na podzielenie Kościoła i odwrócenie uwagi wiernych od autentycznych objawień fatimskich.

 

Zob. również:

.