Aktualizacja strony została wstrzymana

Gubernator stanu Maryland zwalnia pracowników za krytyczne uwagi na temat homoseksualizmu

Gubernator stanu Maryland, Robert L. Ehrlich Jr. zwolnił jednego z członków rady nadzorczej publicznej spółki transportowej, za krytykę homoseksualizmu.

Uwagi Roberta J. Smith, architekta z zawodu, zasiadającego z nominacji Gubernatora Ehrlicha w 7-osobowej radzie nadzorczej międzystanowej spółki Washington Metropolitan Area Transit Authority, wypowiedziane zostały w programie „21 This Week” lokalnej stacji telewizyjnej Channel21. W dyskusji na temat tzw. związków tej samej płci, Smith powiedział, że „Uważam, że rząd nie powinien oferować specjalnych przywilejów w prawie amerykańskim dla osób z dewiacjami seksualnymi”.

Podczas błyskawicznie zwołanego zebrania zarządu spółki, Smith został wezwany m.in. przez innego członka rady nadzorczej, otwartego homoseksualistę Jima Graham do odwołania swoich słów i do przeprosin. Gdy Robert Smith powtórzył, że „W moim przekonaniu zachowanie homoseksualne jest dewiacją” i podkreślił, że jest katolikiem, Gubernator stanu Maryland podjął natychmiastową decyzję o zwolnieniu Smitha z zarządu. „Uwagi Roberta Smitha są wielce nieodpowiednie, niedelikatne i są nie do zaakceptowania” – powiedział Gubernator Robert Ehrlich.

Zwolniony Robert Smith oświadczył, że „moje osobiste przekonania nie mają żadnego związku z tym jak mają jeździć autobusy czy pociągi i nigdy nie wpływały na moje decyzje podejmowane w zarządzie spółki.” Skrytykował Gubernatora Ehrlicha, który „poddał się presji medialnej i podjął decyzję nawet bez próby skontaktowania się ze mną”.

Za: materiałów redakcyjnych