Dwudniowa ekumeniczna i międzyreligijna konferencja w Georgetown University

Aktualizacja: 2006-04-25 12:00 am

W dniach 26-27 kwietnia br. w salach Georgetown University odbędzie się międzynarodowa i międzyreligijna konferencja pod nazwą “Międzynarodowa Modlitwa o Pokój” – International Prayer for Peace – 2006. W konferencji, organizowanej przez Georgetown University oraz przez ekumeniczną i międzyreligijną organizację The Community of Sant’Egidio udział wezmą m.in. kardynałowie: Theodore McCarrick (Waszyngton), William Keeler (Baltimore), Christian Tumi (Kamerun), Francis Stafford (Watykan), arcybiskupi, księża katoliccy, Jezuici z Georgetown, przedstawiciele organizacji katolickich, znani dziennikarze, rabini, przedstawiciele organizacji żydowskich, mułłowie i przedstawiciele organizacji muzułmańskich, protestanccy pastorzy, przedstawiciele światowych zrzeszeń kościołów, przedstawiciele finansjery światowej, politycy, naukowcy. Konferencja organizowana jest w duchu Światowych Dni Modlitwy o Pokój w Asyżu.

Konferencję otworzy m.in. kard. McCarrick i prezydent Georgetown University, prof. John J. DeGioia (pierwsza w historii osoba świecka sprawująca funkcję prezydenta jezuickiego uniwersytetu), a w zorganizowanych siedemnastu grupach uczestnicy dyskutować będą m.in. na następujące tematy: “Religia i pluralizm w demokracji” (dyskusję prowadzi przedstawicielka Banku Światowego), “Wolność religijna: Prawo często odmawiane” (w dyskusji udział weźmie m.in. Nuncjusz Apostolski w USA Monsignore Petro Sambi i Kustosz Ziemii Świętej o. Pierbattista Pizzaballa), “Religia wobec terroryzmu” (panel poprowadzi red. John Allen, a udział weźmie m.in. abp Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski przy ONZ), “Biblia, Duchowość, Humanizm” (panel poprowadzi kard. W. Keeler, a udział weźmie m.in. główny rabin Haify oraz luteranie).

Specjaliści z Banku Światowego i Instytutu Praw Reprodukcyjnch przy Georgetown University będą dyskutowali nad “Rozwiązaniem kryzysu AIDS/HIV”, a arcybiskupi, księża, imami, rabini i buddyscy mnichowie dyskutować będą na temat: “Źycie razem w globalizującym się świecie: Rola religii”.

W czwartek o 19:00 konferencja zakończy się wspólną “Procesją Pokoju” (Peace Procession) i odczytaniem wspólnego oświadczenia.

KOMENTARZ BIBUŁY: Imprezę tę można skomentować jednym zdaniem: jest budowaniem “pokoju” na piasku, a może lepiej: na bagnie ekumenizmu i “dialogów” religijnych. Jak można budować pokój łącząc wodę z ogniem, nie sposób zrozumieć, chyba, że zapomni się o słowach Chrystusa („Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”), odepchnie się Chrystusa i Jego Naukę na tory pomocnicze. Jest to oczywiście niezbędne w budowie nowej światowej religii, która postępuje wielkimi krokami. Budowniczowie, bazując na obrzydliwych spotkaniach ekumenicznych w Asyżu, organizowanych przez “świętego” Jana Pawła II, rozwijają niszczycielskie dzieło budując Synagogę Szatana, rozwijają globalizm (nie dziwi nikogo, że w takiej imprezie udział biorą przedstawiciele Banku Światowego?), przygotowują zgubę ludzkości. Ten, kto wierzy w możliwość zbudowania “pokoju” na świecie bez Chrystusa (a przecież uczestnicy takich konferencji, czyli wojujący ateiści, Żydzi, Muzułmanie, Hindusi, odrzucają Naukę Chrystusa!), jest najgorszym z możliwych utopistów. Jest sam wyznawcą złudy szatańskiej.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=317 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]