Aktualizacja strony została wstrzymana

Uniwersytet Notre Dame przyznaje Honoris Causa Prezydentowi Irlandii – kolejny skandal „katolickich” uniwersytetów

Uniwersytet Notre Dame w stanie Indiana oznajmił o zaproszeniu Prezydenta Irlandii Mary McAleese na uroczystość przyznania jej honorowego doktoratu Honoris Causa. Ojciec John Jenkins, CSC, Prezydent Uniwerstytetu uzasadnił decyzję tym, że McAleese jest „inspirującym przykładem dla kobiet” i „gorącym głosem wewnątrz Kościoła katolickiego”.

Przeciwko decyzji protestują organizacje katolickie, które, jak np. The Cardinal Newman Society (CNS), wskazują na to, że McAleese jest rzeczywiście wokalnym głosem, ale dysydentów w Kościele, szczególnie działajacych przeciwko nieomylnemu nauczaniu Kościoła w zakresie wyłączności kapłaństwa mężczyzn. W 1997 roku po tym jak kard. Ratzinger oznajmił o zakończeniu wszelkich dysput na temat święceń kobiet, McAleese w piśmie The Tablet napadła na Watykan i porównała go do komunistycznej partii.

Prezydent CNS Patrick J. Reilly uważa decyzję uniwerstetu Notre Dame „za skandal”.

 


 

Przyjęcie Aleksandra Kwaśniewskiego do grona profesorskiego Uniwerstytetu Georgetown w Waszyngtonie jest takim samym skandalem: uczelnie mieniące się katolickimi honorują agresyjnych ateistów, antykatolików i heretyków.

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content