Księża katoliccy czy cyrkowi klowni?

Księża ubrani w wielokolorowe „szaty liturgiczne” z obrazkami zwierzątek cyrkowych i klownów koncelebrowali – cytat – „cyrkową Mszę niedzielną” dla rzeszy parafian.
Msza (?) odprawiona została 15 stycznia br. w parafii św. Marty w Sarasota (Floryda) i celebrowana była przez proboszcza parafii, ojca Fausto Stampiglia, SAC, a także biskupa diecezji St. Cloud w stanie Minnesota, bp. John Kinney.
Tradycja Mszy św. dla cyrkowców sięga w tej parafii lat trzydziestych, kiedy to cyrkowcy Ringling Circus pomagali w zbieraniu funduszy na budowę kościoła. W latach 1935-1946 cyrkowcy urządzali pokazy po mszach niedzielnych, poza kościołem.

Dzisiaj, cyrkowy duch nawiedził samych księży (i biskupa!), którzy przywdziewają „szaty liturgiczne” na samą Mszę, stroje rodem z komiksów i cyrków.

Mieliśmy już „Msze” odprawiane przez księży przebranych za klownów, mieliśmy księży celebrujących „Msze” w „szatach liturgicznych”, które należałoby raczej nazwać flagami klubowymi drużyn futbolowych, mieliśmy księży w maskach bądź wymalowanych jak cyrkowi klowni – mieliśmy już niemal wszystko. Widać jednak, że kreatywność posoborowych głów nie ma końca.

 

Od lewej: Father Fausto Stampiglia, pastor of St. Martha Parish; Father Gavin Griffith of Monterrey, Calif., seated; Bishop John Kinney of St. Cloud, Minn.; Father Charles Watkins of Chicago; and Father Jim Challancin of Crystal Falls, Mich., koncelebrowali Circus Mass 15 stycznia br.

A to msza prosto z Luksemburga

 

Photo(s) source: http://cathcon.blogspot.com/

Skip to content