Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowe przepisy w Wielkiej Brytanii: w każdej szkole pielęgniarka aranżująca potajemnie aborcje

Według uzyskanych wczoraj informacji, nowe przepisy w Wielkiej Brytanii nakazują zatrudnienie w każdej szkole pielęgniarki, która będzie mogła wydawać środki poronne (Morning-after pills) bądź zaaranżować potajemnie, bez wiedzy rodziców przeprowadzenie zabiegu [tzw.] aborcji.

Krytykowane przez ruchy prorodzinne nowe przepisy, wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji i Ministerstwo Zdrowia, zakładają zwiększenie liczby pielęgniarek w szkołach, tak aby do roku 2010 w każdej szkole zatrudniona była na pełny etat co najmniej jedna pielęgniarka.

Przepisy nakazują pielęgniarkom utrzymywanie w tajemnicy, również przed rodzicami, wydawanie środków antykoncepcyjnych oraz „opiekę nad młodymi kobietami i udzielenie im pomocy w uzyskaniu dostępu do usług i dokonaniu szybkiego wyboru w zakresie antykoncepcji, ciąży i aborcji.”

Dzień wcześniej zmniejszono w Wielkiej Brytanii podatek na środki antykoncepcyjne i środki poronne, jako sposób na „poprawienie zdrowia obywateli w sferze seksualności”.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jak widać, polskie pielęgniarki mają wielkie szanse na pracę w Wielkiej Brytanii. No, a kto aranżuje ten exodus Polaków? Oto tylko kilka tytułów z Gazety Wyborczej, niewątpliwego autorytetu w tej dziedzinie: „Młodzi do pracy w Europie”, „Europa wabi pracą”, „Jak to się robi w Anglii”, „Wyspa marzeń”, „Zostanę w Anglii”, „Polacy podbijają Anglię”, „Dentyści jadą do Anglii”, „Bo tam zarobią 20 razy więcej”, „Szkocja mlekiem i miodem płynąca”.

Inne „polskie” media wtrórują:

Gazeta Finansowa 2004-06-21: „…w najblizszym czasie Polskę może opuścić ok. 17 tys. lekarzy,… ”
http://www.sppnn.org.pl/old/wl/GF.htm

Interia 25.06.2004 11:25: „…prezes Naczelnej Izby Lekarskiej ostrzega, że za kilka lat w Polsce może po prostu zabraknąć lekarzy-specjalistów….”
http://www.sppnn.org.pl/old/wl/IN2.htm

Interia 27.09.2004: ” …Tonący okręt polskiej służby zdrowia opuszczają lekarze… …. cała zachodnia Europa poszukuje polskich specjalistów medycyny..”
http://www.sppnn.org.pl/old/wl/IN3.htm

INTERIA 24.11.2005: „Polsce braknie lekarzy… ….Scenariusz naszego kraju bez lekarzy specjalistów staje się coraz bardziej realny….”
http://www.sppnn.org.pl/old/wl/IN4.htm

WIRTUALNA POLSKA 26.11.2005: „Jak zapełnić lukę?…. ….Jeśli ta tendencja się utrzyma, może dojść do katastrofy- oceniają szefowie
placówek zdrowotnych…..”
http://www.sppnn.org.pl/old/wl/WP1.htm

WIRTUALNA POLSKA 13.12.2005: „Zatrzymać lekarzy i pielegniarki… ….Za kilka lat może się okazać, że nie będzie miał nas kto leczyć….”
http://www.sppnn.org.pl/old/wl/WP2.htm

(Spis pochodzi ze strony: Primum Non Nocere http://www.sppnn.org.pl/old/, organizacji krytykującej takie zachowanie się mediów)

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content