Zakłócenie wizyty prof. N. Finkelsteina na Columbia University – oskarżenia o sianie nienawiści

Aktualizacja: 2006-03-10 12:00 am

Kilkudziesięciu studentów protestowało podczas prelekcji profesora Normana Finkelsteina wygłoszonej 8 marca br. na prestiżowej uczelni Columbia University w Nowym Jorku. Prelekcja pt “Izrael i Palestyna: Nadużycia antysemityzmu, nadużycia historii” wzbudziła wielkie zainteresowanie i zgromadziła setki osób. Na odcięcie się Prezydenta Uniwersytetu od idei wykładu, prof. Finkelstein odpowiedział: “Myślę, że jest to przykra prawda, iż prezydent [Uniwersytetu Columbia] podporządkowuje dążenie do prawdy, dążeniem do zdobywania pieniędzy na uczelnię.”
Protestujący studenci rozwinęli transparenty i przyszli w koszulkach T-Shirt z namalowanymi hasłami: “Norman Finkelstein: Columbia nie chce twojej nienawiści”.


Prof. Norman Finkelstein, obecnie wykładowca uniwersytetu De Paul w Chicago, otwarcie krytykuje żydowskie grupy za wyłudzanie pieniędzy wykorzystując tragedie wojenne. W książce Przedsiębiorstwo Holokaustu, uważa że główne instytucje żydowskie nagłaśniają Holokaust jak maszynę do szantażu i wyłudzania pieniędzy. Mimo tego, iż sam jest żydem, prof. Finkelstein jest oskarżany o antysemityzm – uniwersalny współczesny środek walki z wrogami ideologicznymi, potężna broń zamykająca usta i niszcząca przeciwnika, bez względu na posiadanie merytorycznych racji.

 

Zob.: Oficjalna strona internetowa prof. Normana Finkelsteina: http://www.normanfinkelstein.com/article.php?pg=11&ar=164

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=153 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]