Wandal przewraca 63 nagrobki i pomniki na historycznym cmentarzu w Brooklynie, niszcząc cenne pamiątki

Aktualizacja: 2018-02-17 12:07 pm

W Brooklynie w Nowym Jorku został zniszczony, zarządzany przez diecezję, rzymskokatolicki cmentarz Krzyża św. Z raportu nowojorskiej policji wynika, że aktu wandalizmu dokonano przewracając i niszcząc 63 nagrobki i pomniki cmentarne. Do tej pory nie udało się zatrzymać żadnego podejrzanego. Na obecną chwilę policja nie traktuje tego incydentu jako przestępstwa na tle nienawiści religijnej.

Wiele zniszczonych pomników stanowiło cenne pamiątki historyczne, jak np. mierząca ok. 2 m. figura świętego Józefa, która została całkowicie rozbita. Pracownicy cmentarza Krzyża św. będą teraz starali się  zrekonstruować zniszczone nagrobki i pomniki.

lgo/ rv, ny1 news

Za: Radio Watykańskie (17/02/2018)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: “Na obecną chwilę policja nie traktuje tego incydentu jako przestępstwa na tle nienawiści religijnej.” – oświadcza brooklyńska policja, jednak trudno wyobrazić sobie sytuację, gdy wandale niszczą cmentarz żydowski a policja nie uznaje tego za akt na tle nienawiści religijnej.

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99878 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]