Hiszpania: władze usunęły krzyż sprzed kościoła. Modlący się wierni aresztowani

Aktualizacja: 2018-02-3 10:46 am

Mimo 400-dniowych protestów mieszkańców, wczesnym rankiem 29 stycznia zdemontowano krzyż i jego cokół sprzed kościoła w Calossa de Segura (aglomeracja Alicante). Obrońców krzyża dotknęły szykany.

Demontaż został wykonany na polecenie ratusza od czerwca 2015 r. kierowanego przez socjalistę Gabriela Echavarri Fernandeza. Krzyż był solą w oku wszelkiej maści lokalnych lewaków. Postawiony w 1940 r., upamiętniał zamordowanie przez komunistów w czasie hiszpańskiej wojny cywilnej dwóch księży pracujących w tej miejscowości.

Liczni katolicy czuwali przy krzyżu całą noc z 28 na 29 stycznia w nadziei, że nie dopuszczą do jego demontażu. Interweniowała policja, a wiele osób zostało aresztowanych.

Pomysł burmistrza w sprawie uśnięcia krzyża, poparła lewacka partia Podemos i IU (Izquierda Unida), koalicja komunistów i lewicowców.

FLC

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99575 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]