Ksiądz zamieścił zdjęcie chłopca przyjmującego Komunię. Znany pisarz-gej dopatruje się… pedofilii

Aktualizacja: 2018-01-10 10:32 am

Znany ksiądz Roman Kneblewski zamieścił zdjęcie chłopca, który przyjmuje Komunię Św. Do tego żartobliwy komentarz, który miał zwrócić uwagę na przyjmowanie Sakramentu w postawie klęczącej. Jednak to wystarczyło, aby został oskarżony o pedofilię.

Ks. Kneblewski to proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszcz, wybrany proboszczem roku wg Expressu Bydgoskiego. Nie ukrywa także swojego patriotyzmu. Ostatnio na Facebooku napisał: 

Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną 😉

Ksiądz odniósł się do coraz bardziej popularnej na Zachodzie praktyki przyjmowania Komunii w postawie stojącej i do ręki. Wzmianka o trzcince to żartobliwe nawiązanie do kary za dotknięcie Eucharystii.

Pisarzowi Jackowi Dehnelowi (wg homopedia.pl: jest gejem otwarcie mówiącym o swojej orientacji, co znajduje wyraz w jego poezji) tymczasem cała sytuacja skojarzyła się z pedofilią.

Tuż po ogłoszeniu „rejestru Ziobry”, do którego cudem (dokonanym przez św. Pedomisia z Belgii) nie wpisano księży-pedofilów, ks. Kneblewski robi sobie takie żarciszki na Twitterze

– pisze na Facebooku. Z kolei Agnieszka Godyra chciałaby interwencji Episkopatu:

Sam ks. Kneblewski tłumaczy:

W moim opisie do tego zdjęcia jedyny przekaz stanowi postulat, aby do Najświętszego Sakramentu odnosić się z najwyższą czcią. A że podałem to w żartobliwym opakowaniu, żeby co do tego nie mogło być najmniejszych wątpliwości – opatrzyłem moją wypowiedź uśmieszkiem z przymrużeniem oka. Toteż – przy założeniu o racjonalności – wydawać by się mogło, że do tego mojego wpisu nikt się przyczepić nie może. A jednak! Wylał się jakiś niczym nie uprawniony potok pomyj. Mnóstwo wulgarnych i jadowicie nienawistnych komentarzy, przesyconych chorymi, zboczonymi skojarzeniami głęboko zasmuca z powodu ujawnienia się aż tylu ludzi chorych lub opętanych.
Jest pilna potrzeba modlitwy!

Nie brakuje innych głosów w jego obronie:

Jak napisał Jacek Dehnel, zwolennik ruchów LGBT: „Kontekst jest poza intencjami. Ale dla mnie dość oczywisty.” Jeśli dla kogoś taki kontekst jest oczywisty, to w moim mniemaniu źle to świadczy o nim, a nie o tym kto coś napisał. Ludzie rozwiąźli seksualnie nie biorą w ogóle pod uwagę, że są także tacy, którym i dużo bardziej oczywiste skojarzenia w życiu by się nie nasunęły – bo nie wszystko im się kojarzy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: niezlomni (2018/01/10) -- [Org. tytuł: «Ksiądz zamieścił zdjęcie chłopca przyjmującego Komunię. Znany pisarz-gej dopatruje się… pedofilii, Agnieszka Gozdyra chce interwencji Episkopatu [FOTO]»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99090 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]