USA: Znany aborcjonista zamordowany przed luterańskim zborem

Aktualizacja: 2009-06-1 8:33 am

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych aborcjonistów w USA został zastrzelony. George Tiller, który dokonywał aborcji w drugim i trzecim trymestrze ciąży, został zastrzelony w kościele, do którego chodził co niedzielę.

Doktor Tiller był jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w Stanach Zjednoczonych. Wszystko przez to, że jako jeden z niewielu lekarzy wykonywał „późne aborcje”, czyli zabijał już rozwinięte, ale jeszcze nie narodzone dzieci – w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

W  ubiegłym miesiącu po trzydniowym procesie Tiller został uwolniony od zarzutów związanych z jego praktyką. Jednak Kansas State Board of Healing Arts wniosło kolejnych 11 oskarżeń.

Oskarżenia związane są z wykonywaniem aborcji na dzieciach, zdolnych do przeżycia poza łonem matki, bez odpowiedniej dokumentacji medycznej (wskazanie na konieczność aborcji pochodzące od lekarza niezwiązanego z Tillerem finansowo ani prawnie), a także ze względu na nieprofesjonalne i przynoszące ujmę profesji praktyki. Jednym z zarzutów jest też zaangażowanie w praktykę szkodzącą społeczeństwu.

Nie wiadomo, kto zabił 67–letniego doktora. Świadkowie mówią, że byli to dwaj mężczyźni w wieku ok. 50 – 60 lat.

Działacze pro-life demonstrowali przeciw zbrodniczym praktykom Tillera, ale jednozancznie potępiają każdy zamach na aborcjonistę. Człowiek może być obrońcą życia, ale nie jest jego panem.

Jim Hughes, prezes Canada’s Campaign Life Coalition i vice prezydent International Right to Life komentuje zabójstwo Tillera. – Przemoc nie tylko nie przyczynia się do sprawy działań na rzecz ochrony życia. Jest też sprzeczna z tym, co rozumiemy przez frazę: pro-life”. My, członkowie ruchu na rzecz obrony życia nie chcemy śmierci aborcjonistów, chcemy ich nawrócenia – powiedział Hughes.

MM/BB/Kontakt/LifeSiteNews/PAP

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Zabijał dokonując późnych aborcji. W niedzielę zastrzelono go w kościele»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9865 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]