Policja australijska przechwyciła wielomilionowy przemyt narkotyków Ecstasy z Izraela

Aktualizacja: 2007-04-26 12:00 am

Australijska policja aresztowała 22 kwietnia br. obywatela Izraela, który próbował przemycić 113 kg silnego narkotyku MDMA na teren Australii.
W wyniku kontrakcji podjętej przez policję australijską Australian Federal Police – AFP oraz służby celne, polegającej na podmienieniu zauważonego miesiąc wcześniej narkotyku i śledzeniu transportu z portu Botany do magazynu w Artarmon niedaleko Sydney, zatrzymano 46-letniego mężczyznę.

Transport narkotyku pochodzącego z Izraela, ukryty został wewnątrz 172 piłek tenisowych umieszczonych w trzech systemach służących do podgrzewania wody. Wartość zarekwirowanego transportu środka MDMA, z którego można wyprodukować 1.2 miliona tabletek narkotyku o nazwie Ecstasy, oceniany jest na 37 milionów dolarów.

Izrael znany jest przez służby specjalne wielu krajów świata jako główny i niemal jedyny producent i dostawca narkotyku Ecstasy. Szmuglowaniem narkotyków zajmują się również ortodoksyjni Żydzi.


ZOB. RÓWNIEŻ:Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=986 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]