Tatuaż można traktować jak deklarację pacjenta

Aktualizacja: 2017-12-4 1:50 pm

INFO: Przez tatuaż lekarze ze szpitala w Miami nie mogli ratować jednego z pacjentów – donosi wprost.pl.

Do szpitala w Miami trafił mężczyzna w ciężkim stanie z tatuażem „Do not resuscitate”, co oznacza „Nie reanimujcie mnie”. Portal pisze, że takie deklaracje są honorowane w USA, ale muszą być sporządzone w formie pisemnej. Lekarze na początku postanowili, że tatuaż nie może być uznany jako rzeczywista wola mężczyzny, więc podjęli decyzję o jego leczeniu. Jednak ostatecznie szpitalna komisja etyki uznała, że tatuaż można traktować jak deklarację pacjenta. Mężczyzna zmarł.

Źródło: wprost.pl

Opracował: GK

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98491 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]