Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia: podsekretarze kobiety

Aktualizacja: 2017-11-7 11:02 am

Ojciec Święty mianował podsekretarzy dwóch sekcji Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Podsekretarzem sekcji ds. życia została Gabriella Gambino, a sekcji ds. świeckich – Linda Ghisoni. 

Pierwsza z nich urodziła się 49 lat temu w Mediolanie. Jest mężatką i matką pięciorga dzieci. Studiowała nauki polityczne na uniwersytecie mediolańskim, a w Rzymie na Katolickim Uniwersytecie Najświętszego Serca obroniła doktorat z bioetyki. Prof. Gabriella Gambino wykłada na rzymskim uniwersytecie Tor Vergata i w Papieskim Instytucie Jana Pawła II do Badań nad Małżeństwem i Rodziną; prowadziła także zajęcia w jego sekcji brazylijskiej. W ostatnich latach współpracowała z Papieską Radą ds. Świeckich i z Papieską Akademią Pro-Vita, które weszły w skład Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, gdzie obecnie będzie podsekretarzem sekcji ds. życia.

Natomiast podsekretarz sekcji ds. świeckich Linda Ghisoni urodziła się 52 lata temu w Cortemaggiore koło Piacenzy. Jest mężatką i ma dwoje dzieci. Studiowała filozofię i teologię w Tybindze, a doktorat z prawa kanonicznego zdobyła na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Pełniła funkcje w Rocie Rzymskiej oraz innych trybunałach kościelnych i współpracowała z Papieską Radą ds. Świeckich.

Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia powstała w sierpniu ub. r. Jej prefekt kard. Kevin Farrell mówił niedawno o swym pragnieniu, by odpowiedzialne funkcje pełniły w niej świeccy spoza Włoch. Jak widać, osoby spełniające pierwszy warunek udało się znaleźć. Natomiast obie kobiety mianowane podsekretarzami są Włoszkami, choć, trzeba przyznać, znanymi za granicą, gdzie jedna z nich wykładała, a druga studiowała.

ak/ rv

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98062 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]