Amerykański niszczyciel USS John S. McCain wpłynął na chińskie wody

Aktualizacja: 2017-08-11 10:06 am

INFO: Amerykański niszczyciel USS John S. McCain przepłynął przez wody w pobliżu wyspy, do której roszczenia terytorialne zgłasza Państwo Środka.

Jednostka pojawiła się w odległości 12 mil morskich od sztucznej wyspy wybudowanej przez Chińczyków na rafie Mischief, położonej w archipelagu Wysp Spratly. Zgodnie z międzynarodowymi normami normalnie ta odległość od lądu jest granicą wód terytorialnych, jednak USA podkreślają, że ich niszczyciel korzystał z prawa do wolności żeglugi, jednocześnie nie uznając zwierzchności Pekinu nad tym terytorium. Pekin utrzymuje, że działania USS John S. McCain naruszyły obowiązujące zasady.

Nazwa okrętu pochodzi od nazwiska ojca i dziadka obecnego republikańskiego senatora i byłego kandydata na stanowisko prezydenta USA, p. Jana McCaina.

Źródło: www.reuters.com

Opracował: Kuba Klimkowicz

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: korwin-mikke.pl (11-08-2017) -- [Org. tytuł: «John McCain wpłynął na chińskie wody»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=97202 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]