Rzecznik Trybunału UE: przymusowy rozdział uchodźców jest legalny

Aktualizacja: 2017-07-26 10:36 am

Zapadła decyzja w sprawie skargi złożonej przez Słowację i Węgry. Dotyczyła rozdziału uchodźców przebywających we Włoszech i Grecji zgodnie z wytycznymi unijnych ministrów z września 2015 roku. Rzecznik Trybunału UE ogłosił, że nie ma podstaw do uznania tego rozwiązania za nieważne, a rozdział uchodźców pomiędzy kraje Wspólnoty jest legalny.

„Mechanizm ten skutecznie i w sposób proporcjonalny przyczynia się do tego, że Włochy i Grecja mogą poradzić sobie z kryzysem migracyjnym” – napisano w komunikacie prasowym Trybunału.

Przedstawiciele Słowacji i Węgier argumentowali, że tego typu decyzja nie przyniesie żadnego rozwiązania problemów wywołanych przez kryzys migracyjny. Wyliczali również błędy proceduralne związane z jej podjęciem. Nie udało im się jednak przekonać do swoich racji unijnych urzędników.

Jak podaje portal rmf24.pl stanowisko Trybunału UE to na razie „niewiążąca dla sędziów opinia, jednak bardzo często treść wyroku pokrywa się z treścią opinii rzecznika. Tak więc można się spodziewać, że jesienią zapadnie podobny, niekorzystny dla Polski wyrok”.

Źródło: rmf24.pl

TK

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags: ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96945 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]