Kanonista z USA zdecydowanie krytykuje przewodniczącego Papieskiej Akademii Życia

Aktualizacja: 2017-07-25 12:50 pm

Nie milkną komentarze dotyczące kontrowersji związanych z nowym przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia. Amerykański kapłan i prawnik kanoniczny skrytykował niefrasobliwą postawę arcybiskupa Vincenza Paglii w obliczu ataków na prawdy wiary i moralności. Zarzucił mu także brak zrozumienia duszpasterskich obowiązków. Te polegają bowiem na zdecydowanej obronie słusznych zasad, a nie chowaniu głowy w piasek. 

Ojciec Gerald Murray skrytykował arcybiskupa Vincenzo Paglię w opublikowanej we wtorek rozmowie z portalem Life Site News. Podkreślił on, że rola duszpasterza polega na obronie wiernych przed błędami. Powszechne ataki na „wartości chrześcijańskie” wymagają bowiem odpowiedzi. Milczenie prowadzi zaś do zamieszania – zauważył kanonista i duszpasterz w parafii Świętej Rodziny w Nowym Jorku.

Ojciec Murray stwierdził ponadto, że słowa arcybiskupa Paglii mogą budzić wątpliwości odnośnie jego postawy względem zasad chrześcijańskich. Niewykluczone, że część osób odniesie bowiem wrażenie, iż nie traktuje on ich poważnie lub wręcz je neguje.

Vincenzo Paglia w wywiadzie z „Alfa y Omega”, udzielonym na początku lipca powiedział, że nie odczuwa potrzeby obrony chrześcijańskich wartości, ponieważ ufa w to, że bronią się one same. Słowa te stanowiły odpowiedź na zarzuty dotyczące zmian w założonej z inicjatywy świętego Jana Pawła II Papieskiej Akademii Życia.

Abp Paglia zapewniał też, że zarzuty odrzucania doktryny Kościoła przez członków Papieskiej Akademii Życia są niesłuszne. Jednak zdaniem ojca Murray’a, słowa hierarchy nie znajdują pokrycia w rzeczywistości. Wszak, jak stwierdził kanonista, już wcześniej dochodziło do przypadków naruszania nauki Kościoła przez obecnych członków instytucji. Nie jest wykluczone wprawdzie, że zmienili oni swoje zapatrywania. W takim jednak przypadku konieczne staje się publiczne wyrzeczenie się błędów.

Papież mianował włoskiego arcybiskupa przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia w 2016 roku. Arcybiskup zwolnił z niej 172 osób, pozostawiając części z nich możliwość powrotu. Anulował także wymóg podpisywania przez nowych pracowników oświadczenia o woli obrony życia ludzkiego według wskazań Kościoła.

Sam Vincenzo Paglia wywoływał już kontrowersje także z innych powodów. W 2007 roku zlecił wykonanie malowideł w katedrze w Terni-Narni-Amelia we włoskiej Umbrii. Obecne są w nich treści trans-genderowe i homoseksualne. Ich umieszczenie wewnątrz świątyni zakrawa na bluźnierstwo.

Źródła: lifesitenews.com / pch24.pl

mjend

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96935 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]