Anglikanie przygotowują obrzęd liturgiczny do witania osób po… „zmianie płci”

Aktualizacja: 2017-07-20 1:23 pm

Anglikański Synod Generalny postanowił „przyjmować i wspierać” transseksualistów w kościołach parafialnych. To jednak nie koniec: wezwano biskupów, aby zaczęli przygotowywać specjalny obrzęd liturgiczny, który towarzyszyć będzie… „zmianie płci”.

Decyzje te wprowadzono większością głosów anglikańskiego synodu trwającego od 7 do 11 lipca br. Postanowiono dodatkowo zakazać terapii psychologicznych, których celem była pomoc w powrocie do heteroseksualizmu.

– Osoby transseksualne są kochane przez Boga, który je stworzył i jest obecny przy wszystkich ich zakrętach i zwrotach życiowych – powiedział ks. Christopher Newlands odpowiedzialny za przedstawienie rezolucji podczas Synodu. Jego zdaniem wspólnota anglikańska powinna „dostosować się do rozwoju psychiatrii i medycyny”. Powodem rzekomo potwierdzającym tę tezę jest fakt, iż „prawo zezwala na zmianę płci”. – Jest to zatem społeczna rzeczywistość, którą musimy przyjąć – stwierdził anglikański duchowny.

W tym samym tonie wypowiadali się anglikańscy hierarchowie, w tym m.in. bp John Inge twierdzący, że transseksualistom należy się „miłość, otwartość i przyjęcie”.

Niektórzy biskupi anglikańscy oponowali przed rewolucyjnymi zmianami dotyczącymi nie tylko moralności, ale również sprawowania kultu. Twierdzili, że to wystąpienie przeciwko Bogu stwarzającemu człowieka jako mężczyznę i kobietę oraz dowodzili, że medyczne ingerencje w fizyczność człowieka w żadnym wypadku nie są w stanie zmienić jego tożsamości. Ich opór jednak nie przyniósł żadnych rezultatów.

KAI

om

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96820 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]