W Lahore zmarł chrześcijanin bo był… brudny! Tak „leczą” pakistańscy doktorzy w czasie ramadanu

Aktualizacja: 2017-06-12 9:48 am

Do śmierci 30-letniego chrześcijanina doszło tylko dlatego, że lekarz nie chciał zająć się brudnym pacjentem dopóki nie zostanie on starannie umyty. Najpewniej nikt nie odpowie za śmierć pacjenta.

Irfan Masih był pracownikiem odpowiadającym za czyszczenie kanalizacji. Kiedy zachorowały na nic zdały się prośby rodziny, by personel szpitala zajął się ciężko chorym pacjentem.

Rodzina i przyjaciele zmarłego oraz przedstawiciele miejscowej administracji, w większości chrześcijanie, zabrali ciało i niosąc go demonstracyjnie przeszli przed budynkiem lokalnych władz oraz siedziby jednej z gazet. Pamiętajmy, że wszystko to działo się w trakcie trwającego obecnie miesiąca ramadan.

Ojciec zmarłego, Nazir Masih podał do sądu sześcioro pracowników szpitala w Lahore, w tym trzech lekarzy. Być może sąd zajmie się sprawą zmarłego 30-latka, jednak szanse, że ktokolwiek z personelu szpitala zostanie ukarany są bliskie zeru. Tym bardziej, że dyrektor generalny wszystkich pakistańskich placówek medycznych, który odwiedził szpital oświadczył, iż „zgodnie z historią choroby, śmierć Irfana Masiha nie była wynikiem zaniedbania lekarza”.

Nazir Said, dyrektor Ośrodka Pomocy Prawnej, często udzielający pomocy prawnej pakistańskim chrześcijanom twierdzi, że to nie pierwszy przypadek, gdy lekarze odmawiają pomocy pracownikom pakistańskiej sieci kanalizacji. 

Przedstawiciele Cecil & Iris Chaudhry Foundation, organizacji zwalczającej ekstremizmy religijne zgodnie oświadczyli, że lekarze w Lahore złamali przysięgę Hipokratesa. Jak wskazali, „medycy są obowiązani leczyć każdego i w każdych warunkach, bez względu na jego status materialny i religijny”.

ChS

Źródło www.sedmitza.ru

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96084 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]