Ostry atak kardynała Maradiagi: Burke to biedny, rozczarowany człowiek

Aktualizacja: 2017-05-25 12:52 pm

Biedny, rozczarowany człowiek, któremu nie udało się osiągnąć wielkiej władzy, o jakiej marzył. Tak o kardynale Raymondzie Leo Burke wypowiedział się w wywiadzie-rzece bliski współpracownik papieża Franciszka, kard. Rodriguez Maradiaga.

Pochodzący z Hondurasu kardynał Rodriguez Maradiaga należy do najbliższych współpracowników obecnego Ojca Świętego. Maradiaga został koordynatorem stworzonej przez Franciszka wąskiej Rady Kardynałów, która pod papieskim przewodnictwem pracuje nad reformą Kurii Rzymskiej.

W wydanym w formie książki wywiadzie-rzece ten były przewodniczący Caritas Internationalis odniósł się do sporów wokół papieskiej adhortacji posynodalnej Amoris laetitia, ostro atakując przy tym jednego z jej największych krytyków, kardynała Raymonda Leo Burke’a.

Wkrótce po publikacji Amoris… amerykański purpurat stwierdził, że nie ma ona charakteru nauczycielskiego. Dla Maradiagi taki sąd jest nie do przyjęcia. „Kardynał, który tak uważa, jest człowiekiem niespełnionym, bo życzył sobie wielkiej władzy i ją stracił” – stwierdził w wywiadzie wydanym po włosku pod tytułem „Solo il Vangelo  è rivoluzionario” (pol. Tylko Ewangelia jest rewolucyjna). Maradiagę zacytowała rzymska strona internetowa „Faro di Roma”.

Według koordynatora Rady Karynałów Burke oczekiwał, że zostanie uznany za największy autorytet w Stanach Zjednoczonych. „Ale to nie on jest Urzędem Nauczycielskim, jest nim Ojciec Święty […]. [Burke] mówi tylko to, co sam myśli, nie jest to warte dalszego komentarza. To słowa biednego człowieka” – uznał Maradiaga, wyrażając zarazem najwyższe uznanie dla „bezmiernej wartości” adhortacji Amoris laetitia.

Kardynał odniósł się także do sprawy opublikowania tak zwanych dubia – pytań odnośnie adhortacji przedłożonych Kongregacji Nauki Wiary i papieżowi między innymi przez kard. Burke’a.

Jak stwierdził, każdy katolik jest zobowiązany do lojalności wobec papieża. To Piotr prowadzi Kościół i wszyscy wierzący muszą akceptować jego decyzje i „styl”. W jego ocenie bezcelowe jest publikowanie pism „przeciwko” papieżowi, a „prawe skrzydło” koncentrujące się na pewnych sprawach niczego nie osiągnie. Zdaniem Maradiagi to „zwykli ludzie” popierają papieża, a przeciwko niemu są osoby „aroganckie i dumne”.

Źródło: Katholisch.de

Pach

 


 

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Soplica
Na naszych oczach spełnia się przepowiednia Matki Bożej z La Salette. Widać że postawa “tak tak, nie nie” jest trudna do przetrawienia prze wielu hierarchów w Watykanie.

schizma
to potwierdza że już jest schizma ! jedni są za nieoficjalną nową moralanością a część za nauką Chrystusa !

akita
“…Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom. Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci…” – fragment uznanych przez Kościół objawień w Akita

katolik
Smutne, Kardynałowie biora sie za głowy!

mucha
lojalność to nie popieranie zła

Jan de Luna
“Wyłączą was z synagogi. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. 3 Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. 4 Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem. Tego jednak nie powiedziałem wam od początku, ponieważ byłem z wami”. /J 16,2-4/ Tyle w temacie !

katarynka
Przykro czytać. To insynuacje o niskich pobudkach (władza, kariera, zaszczyty) oraz stanach wewnętrznych (biedny, sfrustrowany). Brak polemiki konstruktywnej, za to personalny atak na osobę.

west
Każdy katolik jest zobowiązany do lojalności wobec naszego Pana Jezusa Chrystusa i Jego Ewangelii. Papieża jako głowy Kościoła Katolickiego taka lojalność również dotyczy

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95886 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]