Skandaliczny apel Eriki Steinbach: Niemcy muszą szanować tradycję Wehrmachtu

Aktualizacja: 2017-05-16 12:34 pm

Erika Steinbach, bezpartyjna poseł do Bundestagu, inicjatorka budowy Centrum przeciwko Wypędzeniom w Berlinie włączyła się w „dyskusję” na temat sytuacji w niemieckiej Bundeswehrze. Zaapelowała ona na Twitterze, aby Niemcy udostępniali w mediach społecznościowych „stare zdjęcia swoich krewnych w mundurach Wehrmachtu”.

Apel byłej przewodniczącej niemieckiego Związku Wypędzonych stanowił odpowiedź na kolejne zawieszenia w czynnościach służbowych oficerów niemieckiej armii. Chodzi m.in. o sprawę porucznika Ralfa G. oskarżonego o propagowanie „skrajnie prawicowych treści i wychwalanie porucznika Franco A.”, podejrzewanego o przygotowywanie zamachu na niemieckich oficerów.

Ursula von der Leyen, niemiecka minister obrony, ostro skrytykowała tolerowanie i „ciche propagowanie” skrajnie prawicowych elementów w niemieckiej armii. Jednocześnie zapowiedziała reformę Bundeswehry polegającą na m.in. zmianie nazw koszar noszących imiona dowódców Wehrmachtu. Zaowocowało to m.in. zdjęciem ze ściany uniwersytetu Bundeswehry w Hamburgu fotografii Helmuta Schmidta, kanclerza RFN ubranego w mundur armii Hitlera.

Na działania podjęte przez minister obrony, Erika Steinbach odpowiedziała tweetem: „Niemcy to dom wariatów”. Pozwoliła sobie również na opublikowanie fotografii swojego ojca w mundurze Wehrmachtu, wraz z apelem o „poszanowaniem dla tradycji Wehrmachtu”.

Zdaniem komentatorów, apel poseł Bundestagu jest „niepojęty i zatrważający”. Z kolei wielu użytkowników Twittera w odpowiedzi na prośbę Steinbach opublikowało zdjęcia przedstawiające zbrodnie Wehrmachtu.

Źródło: wprost.pl, interia.pl, rp.pl

TK

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=95715 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]