- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Francuski profesor: Politpoprawność przyczyniła się do ekspansji islamu

OPINIA: Polityczna poprawność, która stała się państwową religią we Francji, doprowadziła do ekspansji islamu – twierdzi francuski historyk prawa i socjolog prof. Jan Ludwik Harouel.

W wywiadzie dla portalu Breitbart p. Harouel, emerytowany profesor z Uniwersytetu w Paryżu i autor książki “Prawa człowieka przeciw ludziom” stwierdził, że prawa człowieka i polityczna poprawność zastąpiły komunizm i stały się religią państwową we Francji. 

– Religia praw człowieka jest bardzo paradoksalna, ponieważ jest skierowana głównie przeciw każdemu rodzajowi dyskryminacji – stwierdził profesor, dodając, że w imię poprawności politycznej coraz większe znaczenie ma islam, który po pierwsze, jest ideologią polityczną, a dopiero potem religią, a jest elementem dyskryminującym m.in. kobiety.

Ekspert ocenił również, że muzułmanie budują części islamskiej cywilizacji w Europie, a wkrótce może się stać, że podobnie jak w Kosowie, we Francji lub innej części Europy muzułmanie będą chcieć zbudować własne państwo.

Źródło: breitbart.com

Opracował: TP

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]