Pierwszy w historii maraton nie dla kobiet

Aktualizacja: 2017-04-10 9:20 am

INFO: W pierwszym zorganizowanym w Teheranie maratonie ulicznym zakazano biegania chętnym do tego kobietom.

Gdy biegaczki przybyły na miejsce, okazało się, że mogą jedynie przebiec część maratonu oddzielnie od mężczyzn w zamkniętym obiekcie z dala od zainteresowania mediów oraz gapiów i kibiców. Oficjalny bieg miał miejsce na centralnych ulicach Teheranu – wzięli w nim jednak udział tylko mężczyźni. Chętne do biegu kobiety musiały czekać aż emocje ochłoną, wszyscy wrócą do domów i dopiero wtedy bez udziału żadnych mężczyzn mogły przebiec jedyne 10 km.

Gdzie były feministki?

Źródło: www.timesofisrael.com

Opracował: MD. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags: , ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94988 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]