Kukiz’15: PiS blokuje ustawę ws. penalizacji banderyzmu w Polsce

Aktualizacja: 2017-03-15 12:43 pm

Poseł Bartosz Józwiak pyta po której stronie stoi PiS: “Po stronie OUN-UPA czy po stronie polskich ofiar tych organizacji?”

Dzisaj posłowie rucju Kukiz’ 15 Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski przypomnieli dziennikarzom o projekcie ustawy złożonym przez ich klub, a który zakłda penalizację banderyzmu w Polsce. Projekt nwoego prawa został złożóny w czerwcu 2016r. i zakłada zmianę ustawy o IPN, dzięki czemu propagowanie banderyzmu i podważanie zbrodni ludobójstwa na Wołyniu byłoby w Polsce karane. Jak stwiedzili posłowie, PiS pozowlił na dwa czytania sejmowe, jednak od listopada projekt zmiany prawa leży w zamrażarce sejmowej. Marszałek Marek Kuchiński, nie dopuszcza do trzeciego ostatniego czytania.

Poseł Bartosz Józwiak pyta, po której stronie stoi partia rządząca: Po stronie OUN-UPA czy po stronie polskich ofiar tych organizacji?! Dopuśćcie wreszcie nasz projekt pod obrady Sejmu!

Z kollei poseł Tomasz Rzymkowski zaznacza: Państwo polskie musi jednoznacznie powiedzieć, że gloryfikacja banderyzmu jest nie do zaakceptowania. Zamiast tego PiS trzyma nasz projekt w zamrażarce. Apelujemy do wszystkich Obywateli, by wspólnie z nami wywierali presję na PiS w tej sprawie!

kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94490 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]