Francja: Jezus na cenzurowanym. Ewangelizacyjna akcja nie spodobała się władzom

Aktualizacja: 2017-03-13 10:57 am

Diecezja Gap postanowiła wykorzystać trwającą kampanię wyborczą do celów ewangelizacyjnych. Na plakatach „wyborczych” znalazły się hasła przybliżające postać Pana Jezusa. Akcja rozwścieczyła cenzorów, którzy szukają sposobu na jej zakończenie.

 Francja: Jezus na cenzurowanym. Ewangelizacyjna akcja nie spodobała się władzom

Inicjatywa diecezji Gap ma na celu przybliżenie nauczania Pana Jezusa miejscowej ludności. Korzystając z trwającej kampanii wyborczej, wykonano plakaty przypominające o Chrystusie. Umieszczono na nich napis: „Głosuj na Jezusa Chrystusa. Jedyny, który nigdy nie zmienia programu!”. Na afiszu umieszczono wizerunek aktora Fernandela w stroju księdza ze słynnego serialu o włoskim proboszczu Don Camillo.

Szybko okazało się, że Agencja Regulacji Reklamy (ARPP) postanowiła zastopować kampanię diecezji uważając, że tego typu plakaty i bilbordy są „kpiną z polityków” i mogą ich obrażać. Ordynariusz diecezji Gap, ks. bp Jean-Michel Di Falco wyraził zaniepokojenie kolejnym przejawem cenzury i zapowiedział, że mimo zakazu, plakaty zawisną obok kościołów, ale także poza nimi.

Jako, że sprawa zakrawała na skandal, ARPP wkrótce zmodyfikowała zarzuty wobec katolickiej kampanii. Dyrektor agencji Stephane Martin wyraził obawy, czy wizerunek Fernandela nie narusza praw autorskich, a poza tym uznał, że w kontekście laickości państwa nie podoba mu się umieszczenie postaci księdza na tle trójkolorowej flagi Republiki.

BUS

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags: ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94447 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]