Rosja: Lenin i jego towarzysze powinni zostać uznani za terrorystów

Aktualizacja: 2017-03-11 12:01 am

W Rosji waży się kwestia prawna, czy Rewolucja 1917 zostanie potępiona, czy może uznana – tak jak to się dzieje w marksistowskiej UE – za “działania kontrowersyjne”. Przedstawiciel krymskiej Fundacji Pamięci Imperatora Mikołaja II chce, by rewolucja bolszewicka została oficjalnie uznana przez Dumę za zamach stanu, a jej twórcy za terrorystów.

Aleksiej Wasiliew mówi, że dzieła Lenina winny być zakazane, a także wpisane na listę materiałów ekstremistycznych. Wniosek już został złożony i zarejestrowany w parlamencie.

Monarchiści dodają konieczność uchwalenia prawa, które by zabraniało obrażania pamięci legalnych władców Rosji i prawosławnych świętych i nakładało karę na tych, którzy jej urągają. Rok 1918 chcą monarchiści ustanowić Rokiem Władcy Mikołaja II.

AS/ legitimist.ru

Lenin to terrorysta – popieramy. Z drugiej strony, warto zwrócić uwagę na szczegół  dotyczący legalnych władców Rosji – i nie wpaść w przedwczesny zachwyt. Czy za “obrażanie pamięci” nie zostałoby uznane mówienie prawdy przez Polaków o zaborze i “tiurmie”? Rosja już chroni prawnie pamięć o Armii Czerwonej, i czyni to bewzględnie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94403 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]