USA: Tylko 27 procent kandydatów na nauczycieli zdało egzamin z matematyki na pozimie szkoły podstawowej

Aktualizacja: 2009-05-20 10:22 am

Opublikowane przez wydział edukacji szkół podstawowych i ponadpodstawowych stanu Massachusetts dane dotyczące kandydatów na nauczycieli, wskazują na zastraszający poziom wiedzy przyszłych nauczycieli.

Na 600 kandydatów zdających w marcu br. egzamin – przeprowadzany po raz pierwszy w historii – prawie 3/4 nie zdało testu z matematyki na poziomie szkoły podstawowej.

Dyrektor wydziału edukacji, Mitchell Chester nie był zaskoczony wynikami i w wywiadzie dla dziennika Boston Globe powiedział, że jest to rezultat “niewystarczającej edukacji w zakresie matematyki kandydatów na nauczycieli”.

Wyników testu i kandydatów broni natomiast Związek Nauczycieli stanu Massachusetts, największy związek nauczycieli, znany ze skrajnie lewicowych programów. Wcześniejsze wezwania przywódców związkowych, domagających się m.in. polepszenia poziomu nauczania matematyki, w zderzeniu z praktyką i wynikami testu okazały się pustą i symboliczną retoryką. Dyrektorka Centrum Eduacji związku zawodowego, Kathleen Skinner usiłowała odwrócić uwagę zwalając winę nie na kandydatów, lecz na pytania testowe. -Jako nauczycielka, jeśli otrzymałabym wynik 27 procent zdających test, od razu wskazałabym nie na to, że coś złego dzieje się z kandydatami, lecz zadałabym pytanie czy coś złego jest w teście lub w instrukcji do niego. – powiedziała Skinner.

Zdając sobie sprawę z sytuacji, w której brakuje nauczycieli – zawód ten stał się jednym z najniżej opłacanych i z malejącym prestiżem, co jest wynikiem  wprowadzania politycznie poprawnych programów multikulturalizmu i różnorodności, sprzyjających brakowi dyscypliny wśród uczniów – stanowy wydział edukacji zamierza jednak zezwolić na pracę niedouczonym nauczycielom. Wprowadzenie tzw. tymczasowych standardów na okres trzech lat umożliwi tym kandydatom na pracę pod warunkiem zdania egzaminu w ciągu pięciu lat.

Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie Boston.com WPRI

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags:

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9404 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]