Afera nad Tybrem. Homoseksualny półświatek z państwową dotacją

Aktualizacja: 2017-02-20 4:02 pm

We Włoszech wybuchł skandal, który nie przysporzy zwolenników rządzącej tak zwanej centrolewicy. UNAR, państwowy urząd oficjalnie zajmujący się zwalczaniem dyskryminacji i rasizmu, finansował organizację prowadzącą domy publiczne dla homoseksualistów.

Telewizyjna stacja Mediaset ujawniła skandaliczny fakt przekazania przez państwową agencję 50 tysięcy euro organizacji utrzymującej kluby erotyczne oraz tzw. agencję towarzyską, której oferta adresowana jest do sodomitów i lesbijek.

Chodzi o podmiot deklarujący działalność społeczną i na tej podstawie zwolniony z płacenia podatków.

Szef UNAR, Francesco Spano został w poniedziałek wezwany do złożenia wyjaśnień w Kancelarii Premiera, jednak – jak donosi agencja ANSA – szczegóły oraz efekty rozmowy nie zostały ujawnione.

Kojarzone z prawą stroną sceny politycznej ugrupowania domagają się od rządu naświetlenia zasad, na których UNAR rozdziela dotacje z publicznej kasy. Nie zabrakło głosów domagających się natychmiastowego zamknięcia urzędu. Organizacje społeczne zapowiadają złożenie do prokuratury wniosków w sprawie malwersacji, których dokonać miał urząd „antydyskryminacyjny”.

Źródło: wPolityce.pl

RoM

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93932 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]