Rosja: Zaostrzą kary za “pomaganie” samobójcom?

Aktualizacja: 2017-02-15 10:11 am

INFO: Rosyjska parlamentarzystka WCz. Irena Jarowaja wezwała do zaostrzenia kar dla osób, które pomagają w odbieraniu sobie życia przez ludzi chcących samobójstwa.

Obecnie wspomagane samobójstwo jest w Rosji nielegalne, ale dotyczy to tylko sytuacji, gdy dana osoba zastrasza, poniża lub przymusza ofiary. P. Jarowaja chce natomiast, aby nowe przepisy dotyczyły też zachęcania do samobójstwa przez Internet, jak i sytuacji, w których dana osoba ułatwia odebranie sobie życia innej osobie.

Źródło: www.rt.com

Opracował: JW

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Za: korwin-mikke.pl (15-02-2017) -- [Org. tytuł: «Zaostrzą kary za "pomaganie" samobójcom?»]
  Tags: , ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93815 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]