Prof. J.R.Nowak: Mały umysł był metropolitą krakowskim

Aktualizacja: 2017-02-9 11:57 am

OPINIA: Prof. Jerzy Robert Nowak, ceniony historyk, nie zostawił suchej nitki na kardynale Stanisławie Dziwiszu, byłym metropolicie krakowskim.

Po co pan używa tych zwrotów – kardynał, arcypasterz – pan za bardzo dowartościowuje tego Dziwisza. Przecież to jest człowiek pozbawiony krzty intelektu. Czy ktoś z państwa odnajdzie jakąś jedną, mądrą myśl Dziwisza? Można tylko ubolewać, że taki mały umysł był metropolitą krakowskim – powiedział prof. Nowak w rozmowie z dr. Zbigniewem Kękusiem.

Historyk podkreślił, że wiąże wielkie nadzieje z nowym metropolitą krakowskim – arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Zdaniem prof. Nowaka, abp Jędraszewski może być kontynuatorem prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Źródło: youtube.com

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (06-02-2017) |  – [Org. tytuł: «Prof. Nowak: Mały umysł był metropolitą krakowskim»]

 


 

Życiński był ateistą?

INFO: Prof. Jerzy Robert Nowak na spotkaniu w Krakowie powiedział, że pisze książkę m.in. o śp. abp. Józefie Życińskim. Historyk ujawnił szokujące informacje na temat kapłana.

 – O Życińskim napiszę ze 20 stron. Wiecie państwo, że znalazł się ksiądz, który udowodnił, broniąc doktorat, że Życiński jest ateistą. Niestety rok później został przejechany przez ciężarówkę. Może kolesie Życińskiego to zrobili? – zastanawiał się historyk.

Chodzi o ks. Adama Gardyasza, który swój doktorat pisał pod kierunkiem prof. Zofii Zdybickiej.

Źródło: youtube.com

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (09-02-2017)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags:

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93668 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]