Nie będzie tarczy, to i z obwodu kaliningradzkiego znikną Iskandery. Kreml stawia jasne warunki

Aktualizacja: 2017-01-21 11:53 am

Wycofanie z obwodu kaliningradzkiego rosyjskich Iskanderów nie jest możliwe, póki w Europie realizowane są plany budowy tarczy antyrakietowej – ocenił rzecznik Kremla. Inną kwestią jest to, że rozmieszczenie tego typu broni Moskwa uznaje za swoją wewnętrzną sprawę.

Nie można tych rakiet po prostu zabrać z Kalinigradu nie wiedząc o tym, że plany stworzenia całego antyrosyjskiego systemu rakietowego na kontynencie europejskim będą anulowane – powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w wywiadzie dla BBC. Jego treść przywołało rmf24.pl.

Postawa Rosjan nie dziwi, szczególnie, że jeszcze w listopadzie 2016 roku ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej oświadczyło, że rozmieszczenie w Kaliningradzie systemów rakietowych Iskander to „wewnętrzna sprawa Rosji”. Stało się to po tym, jak media estońskie poinformowały o rozmieszczeniu przez Rosję rakiet w Kaliningradzie. Wtedy minister obrony FR tłumaczył, że wykonane ruchy to część rutynowych manewrów.

Iskandery to pociski balistyczne na mobilnej platformie samochodowej o zasięgi do 500 km. Rakiety tego typu mogą przenosić ładunki nuklearne.

Źródło: rmf24.pl

MA

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93203 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]