Niemcy: w Sylwestra podpalono kościół. Pożar rozpoczął się od bożonarodzeniowej szopki

Aktualizacja: 2017-01-6 9:18 am

W ostatni dzień starego roku podpalono w niemieckim Lindenfels szopkę bożonarodzeniową w katolickim kościele. Gdyby nie szybka reakcja strażaków, pożar mógł pochłonąć świątynię.

Późnym popołudnia w sylwestra w kościele katolickim pw. śś. Piotra i Pawła w Lindenfels (diecezja moguncka) wybuchł pożar. Przypadkowi przechodnie zobaczyli przez okna świątyni płonący wewnątrz ogień. Wezwano straż pożarną, której udało się szybko ugasić pożar. Straty są jednak duże.

Płomienie, które ogarnęły najpierw szopkę bożonarodzeniową, zdążyły osiągnąć dwa metry wysokości. Kościół został bardzo silnie osmolony. Jak powiedział potem jeden ze strażaków w rozmowie z lokalnymi mediami, gdyby służby przyjechały na miejsce niewiele później, pożar osiągnąłby naprawdę bardzo poważne rozmiary.

Początkowo uznano, że pożar wybuchł przypadkowo. Wkrótce jednak badający sprawę funkcjonariusze policji doszli do wniosku, że doszło do celowego podpalenia. Ktoś podłożył ogień pod szopkę, najwyraźniej mając nadzieję na spalenie świątyni. Nie odnaleziono póki co żadnych śladów po sprawcach. Kościół był przez cały dzień otwarty i każdy mógł do niego wejść.

Na razie kościół musi pozostać zamknięty i przejść renowację. Jego proboszcz, ks. Peter Johannes Xuan Hai Dang, nie wie jeszcze, czy po remoncie świątynia nadal będzie pozostawać przez całe dnie otwarta.

Kościół został poświęcony w 1745 roku. Jest najstarszym zachowanym katolickim kościołem w Lindenfels.

Źródło: kath.net

Pach

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92760 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]