Trwa antypolska kampania za zachodnią granicą. Tym razem ton nadają Hartman i „Nigdy Więcej”

Aktualizacja: 2017-01-4 5:03 pm

Tygodnik „Die Zeit” dołączył do mediów roztaczających wokół Polski atmosferę rasistowskiej grozy. Nie mógł obyć się, oczywiście bez użytecznych informatorów, którzy skwapliwie malują nadwiślański krajobraz w brunatnych barwach.

„W Ełku na wschodzie Polski wybuchły zamieszki na tle rasowym. Powód: Polak został zabity przez Tunezyjczyka. Przyczyna: ignorowany przez lata rasizm” – tak niemiecka gazeta wprowadza czytelnika w temat głośnego zabójstwa i sprowokowanych nim zamieszek. „Antyislamskich i ksenofobicznych” nastrojów w mieście nie było w stanie uśmierzyć nawet błyskawiczne działanie policji i ujęcie sprawców – ubolewa autor.

Doniesienia uwiarygadnia Jan Hartman, diagnozujący, iż „nienawiść do islamu jest dzisiejszym odpowiednikiem antysemityzmu okresu międzywojennego”. Lewicowy filozof nie ma wątpliwości, kto tutaj jest winny. Oczywiście, Kościół Katolicki oraz nazwany, chyba żartobliwie, „narodowo-konserwatywnym” rząd Prawa i Sprawiedliwości.

„Bez skrupułów sieje się w Polsce nienawiść do Araba jak niegdyś do Żyda” – punktuje bezlitośnie filozof-polityk, zwracając się do czytelników z kraju Adolfa Hitlera.

Z kolei zaciekle zwalczające wszechobecny przecież w Polsce faszyzm stowarzyszenie „Nigdy Więcej” przekonało dziennikarza „Die Zeit” Thomasa Dudka, iż wrogość do obcokrajowców oraz homoseksualistów to tendencja narastająca od dłuższego czasu. Świadczyć ma o tym dobitnie stutysięczna frekwencja na złowrogim Marszu Niepodległości, który ostatnio odbył się – o zgrozo! – pod hasłem: „Polska, ostatni bastion Europy”.

Czary goryczy dopełniają mnożące się ponoć, zdaniem gazety, ataki na cudzoziemców. Na szczęście, nie padło jeszcze ze strony „Die Zeit” wezwanie do interwencji zbrojnej nad Wisłą, ale w przyszłości – kto wie?

Źródło: wPolityce.pl

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-01-04)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92707 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]