Najpierw strzelać, potem pytać! Władze Izraela suflują nowe wytyczne swoim żołnierzom

Aktualizacja: 2017-01-3 9:51 am

Wraz z wzmagającymi się atakami na terytoriach palestyńskich i w Izraelu władze tego kraju wydały instrukcje dla swoich żołnierzy, by do podejrzanych o atak Palestyńczyków „strzelać z zamiarem zabicia”.

O wytycznych dla izraelskich wojskowych poinformowała w swoim raporcie Human Rights Watch. Według organizacji, przedstawiciele izraelskich władz zachęcają żołnierzy i policjantów, by ci zabijali podejrzanych o atak Palestyńczyków – nawet wówczas, gdy nie stanowią oni żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Tego rodzaju polityka jest obserwowana w Izraelu od października 2015 roku, a zachęty dla wojskowych do bezwzględnego traktowania Palestyńczyków padały już z ust wielu polityków. Chodziło o to, by „nielegalnie strzelać z zamiarem zabicia”. Wymowne są słowa np. ministra ds. bezpieczeństwa publicznego Gilana Erdana, który oświadczył: „Gdy terrorysta ma w ręku nóż lub śrubokręt, musisz bez zastanowienia strzelać, aby zabić”.

Od tego czasu miało dojść do 140, gdy siły bezpieczeństwa zastrzeliły dorosłych oraz nieletnich Palestyńczyków, którzy usiłowali dźgnąć, staranować pojazdem lub postrzelić Izraelczyka, podczas gdy palestyńscy napastnicy zabili 33 Żydów. Tymczasem prawo Izraela zezwala na strzał w tułów lub głowę, gdy jest to konieczne ze względu na ryzyko utraty życia czy odniesienia poważnych obrażeń.

Źródło: naszdziennik.pl

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-01-03)

[Wybrane wpisy internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

ts
To samo będzie w judeopolonii.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags: , ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92653 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]