Neapol: w katedrze świąteczny obiad dla ubogich

Aktualizacja: 2016-12-29 4:03 pm

Sześciuset ubogich zasiadło do świątecznego obiadu w katedrze w Neapolu. Na stole pojawiły się regionalne przysmaki, m.in. zrodzona w tym mieście pizza i mozzarella – ser będący chlubą regionu Kampania. Bożonarodzeniowy poczęstunek serwował 28 grudnia potrzebującym miejscowy arcybiskup, kard. Crescenzio Sepe.

„To już pewna tradycja, ponieważ od lat w tym czasie zapraszamy ubogich różnych kategorii: z noclegowni i tych, którzy korzystają z jadłodajni Misjonarek Miłości, jak też z naszych parafii oraz tych, którzy niosą im codzienną pomoc – mówi Radiu Watykańskiemu kard. Sepe. – To takie globalne objęcie potrzebujących, by pokazać im, że Kościół Neapolu o nich się troszczy. W tym roku po raz pierwszy na miejsce spotkania wybraliśmy katedrę, by nadać temu wydarzeniu jeszcze mocniejszą wymowę, ponieważ Chrystus jest w katedrze, kiedy sprawujemy liturgię, ale jest w niej także wówczas, gdy przyjmujemy tych naszych braci”.

Jak przystało na świąteczne spotkanie, nie zabrakło prezentów. Każdy z ubogich otrzymał talon, który może zrealizować w sieci sklepów współpracujących z Caritas i wybrać sobie ubranie, jakie mu się podoba i jakiego potrzebuje.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie (29/12/2016)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: “W tym roku po raz pierwszy na miejsce spotkania wybraliśmy katedrę, by nadać temu wydarzeniu jeszcze mocniejszą wymowę, ponieważ Chrystus jest w katedrze, kiedy sprawujemy liturgię, ale jest w niej także wówczas, gdy przyjmujemy tych naszych braci.” Efekt Franciszka, czyli pogłębiane posoborowej paranoi! Polecamy spojrzenie na zdjęcie (na stronie źródłowej) tego przyjęcia z zastawionymi stołami dla 600 osób, żrącymi w katedrze i bezczeszczącymi jej sakralność.

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92560 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]