- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Janusz Lewandowski (PO): Europarlament patrzy na Aleppo, a powinien na ulice Warszawy

Według europosła, sytuacja po zwycięstwie nad dżihadystami przez wojska prezydenta Asada jest mniej ważna od tego, co robi rząd PiS w Polsce.

Dzisiaj w europarlamencie miała miejsce kolejna debata o sytuacji w Polsce. Podczas konferencji prasowej europosłów PO i PSL stwierdził: Każde narzędzie nadużywane stępia się i przestaje być tak użyteczne. A Polacy oczekują, że demokratyczny świat i Parlament Europejski nie pozostanie obojętny wobec tego, co się dzieje w Polsce. Dziś przedmiotem troski jest sytuacja organizacji pozarządowych, wolność zgromadzeń. Można wytypować kolejne cele ataku PiS na społeczeństwo obywatelskie. My, jak zawsze, będziemy głosem milionów Polaków, którzy dobrze się czują w Unii Europejskiej i dobrze rozumieją, jaką wartością jest Unia dla naszego bezpieczeństwa i szans rozwojowych.

Europoseł zapowiedział, że pomimo że Parlament Europejski jest w gorączce wyborczej, patrzy na Aleppo, a powinien patrzeć na ulice Warszawyto jedak podejmie wszelkie działania, aby europarlament zajął ostre stanowisko wobec Polski. Dodał, również, że będzie współpracował w tej sprawie z liberałami i socjalistami z PE.

kresy.pl / tvp.info

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]