CNN znów mówi o “polskich obozach śmierci”

Aktualizacja: 2009-05-8 12:06 pm
Określenie “polski obóz śmierci” pojawiło się na internetowej stronie telewizji CNN w wiadomości na temat decyzji Sądu Najwyższego USA w sprawie wstrzymania deportacji do Niemiec Johna Demjaniuka, oskarżonego o zamordowanie tysięcy Żydów w Sobiborze w 1943 roku.
Określenie zostało użyte w krótkim podpisie pod zdjęciem z wizerunkiem oskarżonego: “Niemieckie władze twierdzą, że 89-letni mężczyzna z Ohio jest współwinny zamordowania 29 tysięcy ludzi w polskim obozie śmierci”.

Wiadomość zaktualizowano po raz ostatni w czwartek 7 maja o godzinie 22.20 czasu polskiego.

Niemniej w samym tekście czytamy już o “Sobiborze, obozie śmierci w okupowanej w 1943 roku Polsce”.

W czwartek sędzia Sądu Najwyższego John Paul Stevens bez komentarza odrzucił wniosek Demjaniuka, złożony po tym, gdy 1 maja federalny sąd apelacyjny w Cinncinati (stan Ohio) otworzył ponownie możliwość deportacji, odmawiając jej odroczenia.

W nakazie aresztowania wydanym przez prokuraturę w Monachium Demjaniukowi zarzuca się udział w zamordowaniu 29 tysięcy Żydów w Sobiborze między marcem a końcem września 1943 roku.

Nie dalej jak przed dwoma tygodniami CNN prostowała po interwencji ambasady RP w Waszyngtonie sformułowanie “polskie obozy śmierci” w relacji z Marszu Żywych na terenie byłego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz. W sprawie obraźliwego zwrotu interweniowała również w londyńskim biurze CNN ambasada polska w Wielkiej Brytanii.

22 kwietnia republikański senator Sam Brownback, który użył określenia “polski obóz koncentracyjny” w dyskusji na forum amerykańskiego Senatu, następnego dnia sprostował swój błąd, chociaż nie przeprosił.

onet.pl

Za: prawy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9201 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]