Pani Premier – Suweren czeka na relacje z podróży do Izraela

Aktualizacja: 2016-11-25 3:30 pm

przekrzykując łopot flag – pytajmy

Rząd Rzeczypospolitej wrócił był już z podróży do Izraela. Podrózy, która o mały włos przebiegłaby niezauważona – chyba jednak za szczęśliwy traf trzeba uznać dziwną stłuczkę komunikacyjną:

Stłuczka tak czy owak ostrzegawcza – a cena HONORU. – Andrzej Tokarski – NEon24.pl

– dzięki temu do ogółu obywateli dotarła informacja, że rząd gdzieś był i coś ustalał.

“Gdzieś” i “coś” – te słowa jak na razie dominują w informacjach dotyczących szczegółów wyżej wzmiankowanej wizyty. W dzisiejszych przekazach medialnych zapadła zgodna – od prawa do lewa – cisza na temat jej efektów – żaden niepokorny, niezłomny dziennikarz – jak to zwykle w prawach ważnych u nas bywa – nawet się nie zająknie. Żaden polityk opozycyjny – trudno uwierzyć, ale nawet żadna zajadła niczym głodny foxterrier, myszka-polityczka, gotowa drzeć pierze z PISu do gołej kości – nie docieka – ani jak zwykle nieprzytomnym jazgotem –  ani nawet cichutkim szeptem. Cisza jak makiem siał.

W utrzymaniu należytego desinteressement sprzyja dzisiejsza kolejna – związana z sprowadzeniem zwłok dwu Bohaterskich Żołnierzy II wojny światowej – okazja do łopotania sztandarami przy dźwiękach Hymnu Państwowego – aż chciałoby sie powiedzieć: do natarczywego, ogłuszającego łopotania sztandarami.

Więc, wcielając się na chwilę w rolę Suwerena, spróbujmy – przekrzykując łopot flag – zapytać Panią Premier Szydło:

– co Państwo Szanowny Rząd ustalali z izraelskim partnerem? Suweren prosi o agendę wizyty

– jakie, czego szczegółowo dotyczące negocjacje były prowadzone przez ministra Waszczykowskiego? Jakie były oczekiwania stron? Czy uzyskano porozumienie? W jakim przedmiocie? W jakim zakresie? Prosimy o przedstawienie szczegółów.

– te same pytania i to samo oczekiwanie na szczegółowe odpowiedzi dotyczy pozostałych resortów i pozostałych ministrów MON, MSW, Polityki Społecznej. Jeżeli kogoś pominąłem, nie znaczy to, że nie oczekujemy szczegółów równeż od pozostałych.

Jakie akty prawne zostały podpisane, czy tylko parafowane, czy i jakie akty prawne pozostały w zawieszeniu z powodu utrzymijących się rozbieżności między stronami?

Czy i kiedy przewidziano dalsze rozmowy – w jakim przedmiocie, w jakim zakresie?

Czy Pani Premier nie uważa, że powinnością wobec Suwerena – o ile owego Suwerena traktuje się poważnie – winno być wystąpienie w parlamencie i z udziałem mediów z oficjalną informacją o szczegółach wizyty i jej przewidywanych skutkach dla Państwa Polskiego i Jego obywateli?

Zachęcam wszystkich Rodaków do przejawiania znacząco większej dociekliwości w obserwowaniu poczynań rządzących. Sam głosowałem na PIS i namawiałem innych do głosowania na tę partię – ale to nie może i nie powinno zwalniać nikogo z uważnego nadzoru nad poczynaniami naszych wybrańców.

Pamiętajcie Państwo: Władza Deprawuje – im większa władza, tym większa pokusa, tym większy poziom potencjalnej deprawacji. Znacie Państwo powiedzenie o deszczu i rynnie?

No właśnie…  władza absolutna deprawuje – absolutnie.

Andrzej Tokarski

Za: att.neon24.pl (23.11.2016)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91647 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]