USA: Bp Fellay pobłogosławił nowe seminarium w Wirginii

Aktualizacja: 2016-11-9 12:02 pm

4 listopada bp Bernard Fellay, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, w obecności wszystkich członków swojej rady, rektora ks. Iwona le Roux, przełożonego dystryktu amerykańskiego ks. Jerzego Wegnera oraz ponad tysiąca wiernych pobłogosławił nowe seminarium, wzniesione we wschodnich Appalachach w miejscowości Dillwyn w stanie Wirginia. Patronem seminarium pozostanie św. Tomasz z Akwinu.

Uroczysty akt pobłogosławienia nowego budynku seminarium Bractwa Św. Piusa X

Wszystkie prace wykończeniowe w nowym budynku nie zostały jeszcze wykonane, ale mimo to kilkudziesięciu kleryków (w tym 23 na pierwszym roku) rozpoczęło w jego murach nowy rok akademicki. Deo gratias!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości; widniejący na jednym z nich „basen” jest zbiornikiem przeciwpożarowym, wymaganym przez amerykańskie przepisy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91212 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]