Brandenburgia szuka kandydatów na policjantów w Polsce

Aktualizacja: 2016-10-31 11:01 pm

Z powodu problemów ze znalezieniem kandydatów w listopadzie Wyższa Szkoła Policyjna w Oranienburgu uruchomi stronę internetową w języku polskim.

Aplikacje do szkoły policyjnej można już wysyłać teraz. Uczelnia poszukuje kandydatów z Polski z dobrą znajomością języka niemieckiego. Jak informuje znajomość języka polskiego jest szczególnym atutem, gdyż ze względu na bliskość sąsiedniego kraju brandenburska policja ma nieustannie do czynienia z obywatelami Polski. Pierwsi policjanci mogą być zatrudnieni już w listopadzie 2017 toku.

Brandemburska akademia policyjna świeci pustkami. Co roku w landzie ok. 300 policjantów przechodzi na emeryturę. Władze zakładają zatrudnienie 350 nowych stróżów prawa rocznie, ale w rzeczywistości trudno jest znaleźć odpowiednich kandydatów. Wiosną 2016 roku policja w Brandenburgii chciała zatrudnić 175 nowych policjantów, ale udało się znaleźć jedynie 148 odpowiednich kandydatów.

Jest to związane z konkurencją z innymi krajami związkowymi. W Brandenburgii zarobki policjantów zajmują w rankingu przedostatnie miejsce – tuż przed stróżami prawa w Berlinie.

kresy.pl / rp.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90877 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]