Kongo: miliony na antykoncepcję od charytatywnej organizacji episkopatu USA

Aktualizacja: 2016-10-19 4:18 pm

Ostatnio ujawnione dane dotyczące charytatywnej organizacji działającej przy episkopacie USA – Catholic Relief Services – pokazują, że instytucja ta w ciągu 4 lat pomogła w dystrybucji ponad dwóch milionów sztuk różnego rodzaju środków antykoncepcyjnych, w tym pigułek poronnych w Demokratycznej Republice Konga.

Obecnie w kraju tym odnotowuje się rekordowe wykorzystanie antykoncepcji, o której wcześniej mieszkańcy mieli minimalną wiedzę – donosi instytut Lepanto Michaela Hichborna.

Organizacja charytatywna, działająca przy episkopacie amerykańskim była partnerem rządowego programu Axxes, realizowanego przez Waszyngton w latach 2006-2010. Jego głównym celem było upowszechnienie „planowania rodziny”. Skupiał się on na dostarczaniu mieszkańcom DRK pigułek antykoncepcyjnych, w tym poronnych, wkładek wewnątrzmacicznych, zestawów do chirurgicznej sterylizacji itp.

Dokumenty ujawniają, że działania CRS także obejmowały upowszechnianie wiedzy na temat „planowania rodziny” i szczepień noworodków, jak i dorosłych osób itp.

Raporty inwentaryzacyjne złożone w agencji rządowej pokazują, że CRS upowszechniła 2,25 mln środków poronnych i prezerwatyw. Organizacja została także włączona w realizację szerszej strategii, której celem było obniżenie dzietności kobiet kongijskich.

Biorąc pod uwagę dane szczegółowo przedstawione w tych raportach, absolutnie pewną rzeczą jest, że Catholic Relief Services otrzymała duże ilości środków poronnych i prezerwatyw – podkreślił Hichborn, dodając, że te środki zostały z kolei rozdzielane pomiędzy strefy ochrony zdrowia, za które CRF była odpowiedzialna.

Według raportu końcowego projektu Axxes, CRF otrzymała do wykorzystania: zastrzyki Depo Provera, które hamują owulację u kobiet przez 3 miesiące. Miała ich 88 235 sztuk; Lo-Femenal – doustny środek antykoncepcyjny, który może być używany jako tzw. antykoncepcja „awaryjna” w liczbie 56 885 sztuk; Ovrette – doustne środki antykoncepcyjne często określane jako „mini-pigułki” – 44 097 sztuk; wkładki wewnątrzmaciczne (IUD) – 1907 sztuk; prezerwatywy męskie – ponad 2 mln sztuk; prezerwatywy dla kobiet – 40 891 sztuk; zestawy sterylizujące CCV – 18, zestawy Diu – 16.

Szef Instytutu Ludnościowego Steven Mosher, który wcześniej badał nadużycia CRS, biorącej udział w podobnych programach na Madagaskarze i w Kenii powiedział, że udział tej organizacji w projekcie Axxes był nie do przyjęcia. – To skandaliczne, że Catholic Relief Services była bezpośrednio zaangażowana w dystrybucję pigułek poronnych i prezerwatyw w Demokratycznej Republice Konga – mówił.

– Należy pamiętać, że te raporty inwentaryzacyjne zostały wizualnie sprawdzone i podpisane w trzech egzemplarzach – dodał Hichborn, który wykluczył możliwość błędów księgowych.

Catholic Relief Services była odpowiedzialna w Kongu za 340 ośrodków zdrowia spośród 929, utworzonych w ramach projektu. Zanim zaczęto realizować program Axxes, mieszkańcy Konga mieli znikomą wiedzę na temat antykoncepcji. Teraz w obszarze tym stosuje się rekordowe ilości środków antykoncepcyjnych.

W 2012 r. Papież Benedykt XVI wydał motu proprio „O posłudze miłości” regulujące zasady funkcjonowania katolickich organizacji charytatywnych, podkreślając, że powinny ono działać w zgodzie z nauczaniem Kościoła. Wciąż jednak nie brakuje instytucji katolickich, które z katolicyzmem nie mają wiele wspólnego, przyczyniając się m.in. do upowszechniania antykoncepcji w Afryce.

Źródło: lifesitenews.com., PCh24.pl

AS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-10-19) 

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Oczywiście biskupi amerykańscy, a przynajmniej ta część odpowiedzialna za kontakty i nadzór nad instytucjami charytatywnymi, “nic nie wiedzieli” o całej sprawie. Tak samo, jak i “nie wiedziel” o sponsorowaniu przez Catholic Relief Service antykoncepcji w Kenii. Poprzednia “wpadka” ujawniona została przez media (ach, te wstrętne antykatolickie media, czyli wszystkie te, które ojciec Dyrektor obwinia o wszystko co niezgodne z jego wizją Kościoła…)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90667 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]