Ksiądz Małkowski: Wszyscy popierający aborcję idą prostą drogą do piekła

Aktualizacja: 2016-09-23 9:35 am

W Sejmie trwa debata nad propozycjami zawartymi w obywatelskim projekcie Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”, który zakłada wprowadzenie pełnej ochrony życia i zdrowia poczętego dziecka. Zdaniem księdza Stanisława Małkowskiego, przyjaciela bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w przypadku głosowania nad projektem zakazującym aborcji – w Prawie i Sprawiedliwości powinna obowiązywać dyscyplina partyjna, która pozwoliłaby na zakończenie procederu zabijania nienarodzonych dzieci.

– Prawo do życia dotyczy wszystkich ludzi. Ci co są za aborcją w jakimkolwiek przypadku, jeżeli wierzą niech wiedzą, że idą prostą drogą do piekła. Mogą się na tej drodze zatrzymać, zawrócić, ale jeżeli nie chcą to nieuchronnie czeka ich gehenna wieczności. Po drodze chcą stworzyć swego rodzaju piekło na ziemi, bo tam gdzie życia ludzkiego się nie szanuje, jako ludzkiego, gdy człowiek jako człowiek się nie liczy, musi mieć jakieś dodatkowe kwalifikacje, żeby był wzięty pod uwagę i chroniony przez prawo stanowione. To jest rodzaj piekła na drodze do piekła. A tymczasem naszym powołaniem jest budowanie tu wspólnoty, cywilizacji miłości, życia, prawdy. Czy kto wierzy, czy nie wierzy. Oczywiście, że lepiej jeżeli ktoś wierzy i swoją postawę w obronie życia opiera na piątym przykazaniu dekalogu „Nie zabijaj”, na woli Boga, Stwórcy i Zbawcy. Natomiast jeżeli ktoś nie wierzy, a ma szacunek do życia ludzkiego, to także powinien być przeciw aborcji – powiedział w rozmowie z Telewizją Republika ks. Stanisław Małkowski.

Podczas debaty w Sejmie, posłowie przedstawiają stanowiska klubów i kół parlamentarnych, a także zadają pytania do przedstawicieli komitetów obywatelskich. Reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość poseł Tomasz Latos zapowiedział, że jego klub nie poprze proaborcyjnej inicjatywy środowisk lewicowych, choć planuje przekazać projekt do komisji. Jednocześnie przyznał, że Klub PiS w dużej części popiera projekt Inicjatywy „Stop Aborcji”, który także zostanie skierowany do dalszy prac w komisjach sejmowych.

Źródło: telewizjarepublika.pl, PCh24.pl

POz

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-09-22)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89926 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]