Oto do czego doprowadził zachodni ateizm. Szwajcarzy masowo rozważają eutanazję

Aktualizacja: 2016-09-23 9:25 am

Szwajcarskie media komentują przeprowadzony kilka tygodni temu sondaż, którego wyniki właśnie ujawniono. Z badania wynika, że aż 63 procent Szwajcarów powyżej 50 roku życia nie wyklucza, że w przyszłości podda się eutanazji.

Sondaż został przeprowadzony na mieszkańcach niemieckojęzycznych części kraju, w badaniu udział wzięło 1036 osób. Szwajcarskie media przypominają jednak, że podobny był rezultat ankiety przeprowadzonej przed kilkoma laty w kantonach zamieszkanych przez ludność francuskojęzyczną – donosi wprost.pl.

Wiceprzewodnicząca organizacji Exit (zlecającej sondaż) Marion Schafroth podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowane zostały wyniki badania, przekazała, że pacjenci „w sposób oczywisty” oczekują od lekarzy rozmowy na temat eutanazji i to „bez tabu”. Zaapelowała przy tym do organizacji medycznych, by ich członkowie „rozważyli wolontariat przy zabiegach”.

W minionym roku sama organizacja Exit pomogła w samobójstwie 782 osób w niemieckojęzycznej części kraju i 213 osobom we francuskojęzycznych kantonach. Średnia wieku pacjentów, którzy decydowali się na eutanazję, wynosiła 78 lat, ich liczba wzrosła o 30 proc. w porównaniu do 2014 roku.

kra

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89920 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]