Meksyk: Pomimo paniki i odwołania Mszy św., żydowskie centra pozostają otwarte, organizują wycieczki

Aktualizacja: 2009-04-27 2:49 pm

Biskup stolicy Meksyku, kard. Norberto Rivera Carrera podjął decyzję zawieszającą publiczne odprawianie Mszy św. ze względu na “zagrożenie epidemią świńskiej grypy”. Jednocześnie, portal internetowy chasydzkiej sekty żydowskiej Chabad podaje, że “W czasie gdy […] rząd zaleca ludziom aby zmniejszyli spotykanie się ze sobą […] my, jak do tej pory, nie odwołaliśmy żadnej z prowadzonych przez nas klas, a nasze domy [tak nazywane są centra Chabadu] są cały czas otwarte.” […] Nasze domy [w Cancun i Cabo] pozostają nadal otwarte.”

“Jakkolwiek turyści zaczynają odwoływać swoje wyjazdy wakacyjne, atrakcje turystyczne są dalej oferowane i dostępne w centrum Chabad w Cancun. Wielka, 180-milowa  wyprawa organizowana jest w środę do Merida, gdzie rabin Mendel Druk przygotował klasy i program dla dzieci. Planowane są wyprawy do dżungli i wielkie ognisko.”

Opracowanie: Bibula Information Services – www.bibula.com – na podstawie Lubavitch

KOMENTARZ BIBUŁY: Doprawdy zastanawiające: biskupi sądzą, że “zagrożenie epidemią świńskiej grypy” jest tak wielkie iż należy zawiesić odprawianie Mszy św., a jednocześnie społeczność żydowska – zwykle tak bardzo dbająca o każdą żydowską duszyczkę – śmieje się niemal wprost z zaleceń rządowych organizując dla turystów oraz dla żydowskich dzieci wycieczki plenerowe. Czy należy to rozumieć jako nadgorliwość biskupów – zbytnio ulegających socjotechnicznym manipulacjom – a jednocześnia jako umiejętność właściwego odczytywania tychże przekazów medialnych przez rabinów? Wszystko na to wskazuje, że ktoś umie czytać pomiędzy wierszami wiadomości medialnych i zna się na manipulacjach nastrojami społeczeństw.


ZOB. RÓWNIEŻ:
CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8914 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]