Gdzie lepiej nie jechać na wakacje? Brytyjskie MSZ opublikowało mapę zagrożeń terrorystycznych

Aktualizacja: 2016-07-16 7:28 pm

Europa już wiele miesięcy temu przestała być miejscem bezpiecznym. Nikogo więc nie zdziwi fakt, że na brytyjskiej mapie zagrożeń terrorystycznych Francja, Niemcy czy Hiszpania są oznaczone tym samym kolorem co nękana od lat wojną domową Syria czy uznawana za państwo upadłe Somalia. Na tle Rosji, Europy Zachodniej oraz Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, nasz region prezentuje się jako oaza spokoju.

Ogromne zagrożenie atakiem terrorystycznym w Europie występuje w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Belgii, Niemczech, Rosji i Turcji. Nieco „bezpieczniej”, a raczej mniej niebezpiecznie (duże zagrożenie) jest we Włoszech, Austrii, Holandii, Danii, Szwecji, Grecji, Macedonii, Kosowie, Bośni i Hercegowinie oraz na Ukrainie – wynika z mapy przedstawionej przez Foreign Office.

Niewielkie zagrożenie występuje w Szwajcarii, Słowenii, Czechach, Mołdawii, Estonii, Islandii oraz na Węgrzech, Litwie i Łotwie. W tej grupie jest także Polska.

Poza Europą do najniebezpieczniejszych regionów należy Afryka Północna, Róg Afryki, Bliski Wschód, Indie, Indochiny oraz Australia. W miarę spokojnie można podróżować do południowej części Afryki Subsaharyjskiej, większości krajów Ameryki Południowej oraz właśnie Europy Środkowej.

W trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych warto uwzględnić raport brytyjskiego MSZ przy podejmowaniu decyzji o miejscu spędzaniu urlopu.

Źródło: telegraph.co.uk, tvn24bis.pl

MWł

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88571 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]