Roczne plany przesiedleń, wspólne procedury azylowe. Eurokraci mają nowe pomysły na politykę imigracyjną

Aktualizacja: 2016-07-14 10:33 am

Komisja Europejska ogłosiła nową propozycję dotycząca legalnych kanałów migracyjnych do krajów Unii Europejskiej. Plan przewiduje roczne plany przesiedleń uchodźców z obozów spoza Europy oraz harmonizacją procedur azylowych. Co to oznacza w praktyce?

Nowa koncepcja jednolitej, unijnej procedury przesiedleń, przewiduje, że państwa członkowskie będą otrzymywać ze środków unijnych 10 tys. euro za każdą osobę, którą zdecydują się przyjąć. KE zaproponowała też, by państwa członkowskie decydowały o liczbie przesiedlanych co roku osób.

Komisji nie będzie łatwo przeprowadzić tej operacji przyjmowania wspólnych planów. Co więcej, trudno mi sobie wyobrazić ujednolicenie polityki azylowej. Nie sądze, żeby chciano z tego zrezygnować. Ta propozycja wypłacania 10 tys. euro za każdego przyjmowanego imigranta jest próbą osłodzenia tych propozycji i nie sądzę, żeby którykolwiek kraj dał się złapać na lep tych marnych pieniędzy – ocenia Zbigniew Kuźmiuk, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Teraz propozycje KE zostaną ocenione przez państwa członkowskie i Parlament Europejski. To decydujący etap, bo od skuteczności negocjacji zależał będzie kształt ostatecznych przepisów.

Źródło: radiomaryja.pl

MA

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88496 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]