Władimir Putin: USA nas oszukują

Aktualizacja: 2016-06-18 9:51 am

Prezydent Rosji uważa, że amerykański system obrony przeciwrakietowej rozmieszczony w Europie można szybko przekształcić tak by nabrał on charakteru ofensywnego. To oznaczałoby, że rakiety z baz umieszczonych w Europie Środkowej mogłyby być użyte przeciwko Rosji.

Do wypowiedzi prezydenta Rosji doszło podczas 20. Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu. Władimir Putin miał powiedzieć, że wyrzutnie rakiet używane w systemach obrony przeciwrakietowej są zbieżne z tymi, z których odpala się pociski Tomahawk.

Teraz instalują tu pociski antyrakietowe, zdolne do rażenia celów na odległość 500 kilometrów. Ale my wiemy, że technologie rozwijają się. Wiemy mniej więcej, w którym roku Amerykanie uzyskają nową rakietę, której zasięg nie będzie wynosił 500 km, a 1000 i potem więcej i od tego momentu zaczną oni zagrażać naszemu potencjałowi jądrowemu. Wiemy co do lat, co będzie się odbywać. I oni wiedzą, że my wiemy- powiedział Putin. Dodał także, że ani Polska ani Rumunia nie będą wiedziały jakie uzbrojenie znajduje się w silosach w bazach rozmieszczonych na terenie tych krajów.

Według Putina Rosja jest oszukiwana przez Stany, które uzasadniają budowę systemu koniecznością obrony przez Iranem. Takiego zagrożenia jednak nie ma- twierdzi Putin. Zdaniem prezydenta Rosji USA nie chcą współpracować z jego krajem.

Do czego to wszystko doprowadzi – nie wiem, ale wiem na pewno, że będziemy zmuszeni odpowiedzieć. Tylko, że z góry wiem, że będą nas znów oskarżać o agresywne zachowanie, chociaż to tylko kroki w odpowiedzi. Ale jest jasne, że powinniśmy zapewnić bezpieczeństwo, nie tylko własne; dla nas jest bardzo ważne zapewnienie strategicznej równowagi na świecie- powiedział Putin.

PAP/KRESY.PL

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88132 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]