- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Dzisiaj rusza pierwszy od 1939 roku bezpośredni pociąg z Białegostoku do Kowna

Pociąg będzie odjeżdżał w piątek, sobotę i niedzielę.

Przewozy Regionalne wspólnie z Kolejami Litewskimi uruchomiły połączenie mające kursować na trasie Białystok – Suwałki – Kowno. Pociąg pomyślano jako ułatwienie dla miejszkańców polsko-litewskiego pogranicza oraz turystach. Pierwszy odjazd będzie miał miejsce dzisiaj o 15:19. Oprócz tego, skład będzie odjeżdżał o godz. 7:43 (w soboty i niedziele) i 15:19 (w piątki, soboty i niedziele).

Pociągi będą się zatrzymywały na następujących stacjach pośrednich w Polsce: Czarna Białostocka, Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Augustów, Suwałki i Trakiszki (stacja w pobliżu Puńska) oraz po stronie litweskiej w Mariampolu (Marijampolė) i Kozłowej Rudzie (Kazlų Rūda). Na miejscu w Kownie będą o 13:35 oraz 21:35. Wyjazdy z Kowna będą miały miejsce o godz. 9:00 (w poniedziałki, soboty i niedziele) i 16:55 (w soboty i niedziele), a do Białegostoku będą docierały odpowiednio o 13:00 i 21:08.

Inicjatorem i organizatorem nowego połączenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Stasys Dailydka, dyrektor generalny Kolei Litewskich, przypomniał: “Ostatni raz podróżni z Polski na Litwę przybyli bezpośrednim pociągiem po torze normalnym w 1939 r. Po tak długiej przerwie wznowione połączenie kolejowe między naszymi krajami jest ważnym krokiem strategicznym dla obu stron. Tym bardziej, że wykorzystujemy europejski tor Rail Baltici”.

kresy.pl / bialystokonline.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]