Chile: demonstrujący studenci zniszczyli na ulicy zabrany z kościoła krucyfiks

Aktualizacja: 2016-06-15 12:25 pm

Podczas studenckich protestów w chilijskim Santiago doszło do zniszczenia dużęgo krucyfiksu. Demonstranci zabrali go z okolicznego kościoła i potłukli na ulicy.

W stolicy Chile doszło do poważnych protestów studenckich przeciwko polityce edukacyjnej rządu. Demonstracja przerodziła się w zamieszki; doszło do starć z policją. Grupa zamaskowanych studentów wdarła się w pewnym momencie do jednego z kościołów i wyniosła z niego trzymetrowy krucyfiks. Krzyż wraz z figurą Chrystusa zostały następnie zniszczone na ulicy.

Chilijski minister spraw wewnętrznych Mario Fernandez zdecydowanie skrytykował manifestantów, wyjaśniając, że podobne skandaliczne akty wandalizmu nie mają niczego wspólnego z wolnością słowa.

Opublikowanie w sieci zdjęcia i filmy ukazujące profanację krucyfiksu wzbudziły bardzo duże oburzenie i protesty.

Od działania zamaskowanej grupy odciął się też rzecznik skupiającego niezadowolonych studentów związku Confech przekonując, że ich działanie nie miało niczego wspólnego z celami przyświecającymi organizacji.

Wielu chilijskich studentów jest niezadowolonych z polityki edukacyjnej i socjalnej rządu prezydent Michelle Bachelet. W ciągu ostatniego miesiąca ich protesty sparaliżowały szereg uniwersytetów i szkół wyższych w całym kraju. Z kolei w minionym tygodniu w wielu miastach doszło do masowych manifestacji. Demonstranci zarzucali władzom niedotrzymanie szeregu obietnic.

Pach

Źródła: kath.net, ibitimes.co.uk

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88095 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]