- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Dowiemy się więcej o tajemniczej umowie TTIP? Rząd zaczyna informacyjną ofensywę. Konkretów brak

Rząd zaczyna informacyjną ofensywę na temat Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji – donosi „Polskie Radio”. O konkretach kampanii na razie nic nie wiadomo.

Jak podkreślił minister Mateusz Morawiecki podczas ostatniego Forum Jednolitego Rynku w Warszawie porozumienia ułatwi polskim firmom działalność za Atlantykiem. To co niepokoi się szef resortu rozwoju, to regulacje dotyczące rolnictwa, przemysłu chemicznego oraz sądownictwa.

Arbitraż między korporacjami a państwami, mógłby- zdaniem szefa resortu rozwoju- oddać pewne uprawnienia sądownicze w ręce prywatnych podmiotów.

Mateusz Morawiecki przypomniał też, że Warszawa nie ma bezpośredniego wpływu na kształt porozumienia. W imieniu wszystkich krajów UE negocjuje Komisja Europejska.

Przeciwnicy umowy podkreślają, iż objęte tajemnicą negocjacje dotyczą tak podstawowych spraw jak np. obecność GMO w rolnictwie lub chloru jako środku konserwującego mięso. W tych dziedzinach regulacje obowiązujące w UE są bardziej restrykcyjne od proponowanych.

Źródło: “Polskie Radio”

luk

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  • [10]
  • [11]
  • [12]
  • [13]